• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Греція вимагає від Північної Македонії змінити форму збірної на Євро-2020 (ФОТО)

Влада Греції та Грецька національна федерація футболу поскаржились у Європейську футбольну асоціацію (УЄФА) на герб на майці Північної Македонії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні порталу "Балканський оглядач", передає "ДС".

Греки виступають проти використання на гербі назви Федерації футболу Македонії (ФФМ), оскільки у назві немає слова "Північна".

Нагадаємо, в лютому 2019 року Македонія офіційно змінила назву на Північна Македонія. Скопʼє погодилось на переіменування в обмін на те, що Афіни перестануть перешкоджати зусиллям щодо вступу в НАТО і Євросоюз.

На скаргу греків щодо форми відреагувало Міністерство закордонних справ Північної Македонії. За їхнім твердженням, назва ФФМ не підлягає коригуванню відповідно до Преспанської угоди, за якою між Афінами та Скопʼє колишня югославська республіка змінила назву.

"Федерація футболу Македонії — це незалежна і некомерційна організація, яка зареєстрована в центральному реєстрі як НГО і не отримує державних грошей. Преспанська угода охоплює установи, які отримують державні гроші. Оскільки ФФМ не отримує державних грошей, вона не зобовʼязана коригувати назву відповідно до Преспанської угоди", — заявив на пресконференції міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.

Північна Македонія грає на європейськом футбольном чемпіонаті вперше в своїй історії. 

Перший історичний поєдинок збірна проведе у неділю, 13 червня, у Бухаресті, проти Австрії. Північна Македонія грає в Групі С, разом з Україною.

Як повідомляла «ДС», національна збірна України виступатиме на Євро-2020 в новій формі, на якій, зокрема, зображені обриси України, включаючи окуповані Росією Крим і території на сході, контрольовані підтримуваними нею бойовиками. Також на футболці присутні гасла «Слава Україні!» і «Героям слава!».

У відповідь на скаргу Росії Європейський союз футбольних асоціацій (УЄФА) зобовʼязав збірну України прибрати патріотичний слоган "Героям слава" зі своєю екіпіровки на майбутньому Євро-2020, проте затвердив на формі карту України з Кримом та гасло "Слава Україні".

Врешті, Україні вдалося досягти компромісу з УЄФА: гасло "Героям слава!" залишається на формі національної збірної на Євро-2020.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua