• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Греція запропонувала порти для українського зерна, — ЗМІ

Греція пропонує використовувати свої порти в Егейському морі як коридор для експорту зерна з України

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило місцеве видання Kathimerini, передає "ДС".

Цю пропозицію зробив міністр закордонних справ Греції Йоргос Герапетрітіс на неофіційній зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу у Києві 2 жовтня і вона не виникла на рівному місці, а відображає план, який уряд уже обговорив зі своїми партнерами щодо ЄС та країнами, що не входять до блоку.

План передбачає транспортування агропродукції залізницею через Румунію та Болгарію до портів Салоніки та Александруполіс. При цьому проблемою є обмежена пропускна спроможність залізничної мережі на півночі Греції.

Водночас "зелене світло" для українського експорту через Грецію могло б стати поштовхом для розбудови та модернізації залізничних колій на півночі Греції, зокрема, на лінії від Александруполіса до Орменіо – станції на кордоні з Болгарією.

"Герапетрітіс сказав своїм колегам з ЄС, що Греція готова зробити свій внесок у розв'язання проблеми, і наголошував на "величезних наслідках" розвалу угоди з Росією, особливо для країн Глобального Півдня", – пише видання.

Як писала "ДС", 26 вересня уряд України ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua