• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Грета Тунберг взяла участь у 100-тисячному кліматичному марші в Глазго (ВІДЕО)

У Глазго (Шотландія) на вулиці вийшли близько 100 тисяч людей з вимогою до урядів вжити додаткових заходів через зміни клімату

Кліматичний марш у Глазго, Шотландія, 6 листопада 2021 року
Кліматичний марш у Глазго, Шотландія, 6 листопада 2021 року
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні BBC, передає "ДС".

Цей марш став наймасштабнішою акцію з початку саміту Організації Об'єднаних Націй щодо зміни клімату 1 листопада.

Приєдналася до протесту і шведська екоактивістка Грета Тунберг. Проте вона вирішила не проголошувати жодних промов, тому що вже мала можливість виступити під час інших акцій упродовж минулих днів.

Перед початком акції поліція у Глазго також заарештувала декількох науковців, які скували один одного ланцюгами та заблокували автомобільний міст через річку Клайд. 

Проте це далеко не єдиний такий марш: близько 100 аналогічних демонстрацій організували в інших містах Великої Британії. Крім того, такі акції організували у приблизно 100 країнах, зокрема у Франції, Бразилії, Австралії і Канаді.

Саміт у Глазго відбувається у межах конвенції ООН про зміну клімату, яку підписали у березні 1994 року. Цьогорічний саміт у Глазго вже є 26-м кліматичним заходом з того часу. Він відбуватиметься до 12 листопада.

Як писала "ДС", Україна приєдналася до ініціативи Євросоюзу та США "Глобальне зобов'язання з метану", яка була представлена в рамках Конференції ООН про зміну клімату СOP26 у Глазго, й зобов'язалася скоротити викиди до 2030 року на третину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua