• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Група депутатів Європарламенту висунула Навального на премію імені Сахарова

Європарламентська група "Оновлення Європи" 14 вересня висунула російського опозиціонера Олексія Навального кандидатом на премію за свободу думки імені Андрія Сахарова

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Оновлення Європи", передає "ДС".

Як зазначається, Олексій Навальний — російський опозиційний політик, активіст-антикорупціонер, який "отримав міжнародну популярність, організовуючи великі громадські акції, беручи участь у політичній боротьбі за реформи та проти президента Володимира Путіна і його уряду".

"Олексія Навального називають людиною, "якої найбільше боїться Путін", — вказують у парламентській групі.

Представник "Оновлення Європи", експрем'єр-міністр Бельгії Ґі Вергофстадт заявив, що Навальний бореться за все те, на чому наполягає Європейський союз: за демократію та верховенство права, за правду і свободу.

"Боротьба Навального в сучасній путінській Росії ледь не коштувала йому життя", — додав Вергофстадт.

За словами європарламентаря, Навального підтримують багато громадян Росії, "які побоюються висловлювати свою позицію і потребують підтримки з боку ЄС".

Премія "За свободу думки" імені Сахарова — нагорода в галузі прав людини, заснована у 1988 році Європейським парламентом на честь радянського фізика і правозахисника Андрія Сахарова.

Як писала "ДС", США запровадили санкції проти низки посадових осіб та інститутів Росії через кримінальне переслідування Олексія Навального. Пізніше Вашингтон анонсував розширення санкцій.

Євросоюз запровадив персональні санкції щодо низки російських високопосадовців у звʼязку з арештом і обвинувальним вироком Навальному.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua