• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Грузія, Чехія та Данія засудили РФ за анексію: Україна звертається в Міжнародний суд ООН

Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути по суті чергову спробу Росії анексувати території України. Анексію насудили Грузія та навіть проросійський президент Чехії Мілош Земан

Реклама на dsnews.ua

Про це звернення в суд ООН заявив у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС".

"Після спроб Путіна щодо анексії Україна офіційно повідомила Міжнародний суд ООН, що цей крок грубо порушує юридично зобов’язальний наказ про тимчасові заходи, виданий 16 березня. Просимо суд якнайшвидше розглянути справу по суті", — сказав він.

Тим часом міністерство закордонних справ Грузії рішуче засудило так звані референдуми, проведені Російською Федерацією на території України, та незаконну анексію цих територій.

Тбілісі вважає дії РФ явним актом насильницької зміни міжнародно визнаних кордонів України.

 "Цією черговою протиправною дією Російської Федерації вкотре були грубо порушені основні принципи міжнародного права, які захищають територіальну цілісність і суверенітет всіх держав.

Грузія, яка вже пройшла через досвід насильницької зміни міжнародно визнаних кордонів, ніколи не визнає так звані незаконні референдуми, проведені в регіонах України, та підтверджує свою тверду та непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах", — сказано у заяві.

Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми відвертими проросійськими поглядами, теж заявив, що засуджує крадіжку Російською Федерацією українських територій.

"Президент республіки Мілош Земан засуджує російську агресію проти України, засуджує крадіжку Росією української території та разом з іншими верховними представниками держави заявляє, що анексія української території ніколи не має бути і не буде визнана. Росія скоїла злочин проти миру", — йдеться у заяві речника Земана Іржі Овчачека.

Водночас до МЗС Данії викликали посла Росії Владіміра Барбіна через кроки РФ з анексії українських регіноів.

У зв’язку з викликом посла міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив, що спроба президента РФ Владіміра Путіна анексувати частини українських регіонів "абсолютно божевільна". 

"Так звані "референдуми" на сході України не мають жодної легітимності, є порушенням міжнародного права та всіх цінностей, за які ми виступаємо. Данія ніколи не погодиться зі спробою Росії змінити кордони України за допомогою воєнної сили. Це повідомлення має бути абсолютно зрозумілим для Кремля. Тому я вирішив викликати посла Росії на розмову", — сказав Кофод.

Нагадаємо, на засіданні в п’ятницю, 30 вересня, Росія як постійний член Ради Безпеки ООН заблокувала резолюцію із засудженням так званих "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України і вимогою виведення російських військ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua