• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Гуманітарна авіаслужба ООН відновлює польоти до Афганістану

Гуманітарна авіаслужба ООН, якою управляє Всесвітня продовольча програма, відновлює польоти до Афганістану для доставки гуманітарних вантажів

Гуманітарна авіаслужба ООН відновлює польоти до Афганістану
Гуманітарна авіаслужба ООН відновлює польоти до Афганістану
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на брифінгу представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Наші колеги з гуманітарної авіаслужби, якою управляє Всесвітня продовольча програма, відновлюють рейси, щоб 160 гуманітарних організацій могли продовжити свою діяльність у провінціях Афганістану", — заявив Дюжаррік.

За його словами, приймаються всі зусилля, щоб якомога швидше активізувати гуманітарні операції і збільшити кількість рейсів до Афганістану.

Дюжаррік зазначив, що пасажирські авіаперевезення наразі повʼязують столицю Пакистану Ісламабад з Мазарі-Шаріфом і Кандагаром в Афганістані. Триває робота, щоб організувати авіасполучення для перевезення непродовольчих товарів (зокрема медикаментів) туди, де вони вкрай необхідні.

Дюжаррік також уточнив, що афганська столиця Кабул наразі залишається недоступною з повітря.

"Цей аеропорт ще не працює, принаймні для нас. Ми, безумовно, дуже сподіваємося, що це відбудеться в найближчому майбутньому. Я думаю, що доступ до аеропортів у всьому Афганістані дуже важливий, з огляду на труднощі частих поїздок дорогами. І очевидно, що аеропорт в Кабулі дійсно дуже важливий для нас, щоб ми могли проводити ротацію персоналу і доставляти товари", — додав він.

"З 2002 до 2021 року гуманітарна авіаслужба ООН в Афганістані обслуговувала понад 20 пунктів призначення в країні. Організація буде прагнути повернутися в ці місця, щойно дозволять безпека і фінансування", — повідомив представник генсека ООН.

Як писала "ДС", генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив про насування гуманітарної катастрофи в Афганістані, де близько половини населення потребує допомоги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua