• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

ГУР: Російська влада погрожує сім'ям загиблих моряків із знищеного ЗСУ крейсера "Москва"

З рідними російських моряків ураженого і затонулого крейсера "Москва" працює спеціальна група психологів, медиків та юристів, основна мета яких унеможливити витік інформації про загиблих та зниклих безвісті окупантів-строковиків

Колишній флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва"
Колишній флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки МОУ, передає "ДС".

"За даними воєнної розвідки України, основна мета групи – унеможливити витік інформації про загиблих та зниклих безвісті окупантів-строковиків. Родичів намагаються вмовити ні з ким не спілкуватися про своїх синів та чоловіків, які служили на крейсері. У разі відмови їм починають погрожувати невиплатами компенсацій та кримінальним переслідуванням", — сказано в повідомленні.

За даними української розвідки, в окупованому Севастополі, під час зустрічі командувача Чорноморського флоту РФ з родичами загиблих моряків, будинок офіцерів охороняла військова поліція, а самого командувача супроводжувала група спецпризначенців. Частина родичів, на знак протесту, на зустріч з командуванням флоту не прийшла.

Згодом стало відомо, виходячи з відповіді прокуратури Чорноморського флоту РФ на запит матері пораненого моряка Гульназа Уразаєва, що військову частину 84201, де служили моряки крейсера "Москва", внесли до списку учасників "спеціальної військової операції".

Як писала "ДС", 13 квітня голова Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що флагман Чорноморського флоту Росії крейсер "Москва" спалахнув після влучення в нього української ракети "Нептун".

Міноборони РФ спочатку стверджувало, що крейсер "Москва" — на плаву, замовчуючи причини пожежі. Пізніше міністерство підтвердило загибель корабля.

Російський крейсер "Москва" став найдорожчою військовою втратою РФ у війні з Україною. За даними Forbes, вартість корабля становить близько 720 млн доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua