• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

ХАМАС запропонував Ізраїлю план припинення вогню на 135 днів, обіцяв віддати заручників

Сунітсько-ісламістська палестинська терористична організація ХАМАС запропонувала армії Ізраїля план припинення вогню, який дасть змогу зупинити бойові дії в Газі на чотири з половиною місяці, протягом яких усіх заручників буде звільнено

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Reuters, передає "ДС".

За планом ХАМАС, Ізраїль виведе війська із Сектору Гази й буде досягнуто угоди про припинення війни. Це — відповідь на пропозицію, надіслану минулого тижня катарськими та єгипетськими посередниками і схвалену Ізраїлем і США. Тель-Авів, який заявив, що не виведе війська з Гази доти, доки ХАМАС не буде знищено, не дав поки що публічної відповіді.

Зокрема, контрпропозиція ХАМАС передбачає три етапи перемир'я, кожен з яких триватиме 45 днів. Протягом першого 45-денного етапу всі ізраїльські жінки-заручниці, чоловіки до 19 років, літні й хворі будуть звільнені в обмін на палестинських жінок і дітей, які утримуються в ізраїльських в'язницях. Ізраїль повинен буде вивести війська з населених пунктів.Другий етап включав би звільнення решти заручників-чоловіків і повне виведення ізраїльських військ з усієї території Гази. На третьому етапі відбудеться обмін тілами й останками.

"Люди налаштовані оптимістично, водночас вони моляться, щоб ця надія перетворилася на реальну угоду, яка покладе край війні", — розповів агентству Reuters через додаток для обміну повідомленнями Ямен Хамад, батько чотирьох дітей, який знайшов притулок у школі ООН в центральній частині Сектора Гази.

Джерело, близьке до переговорів, повідомило, що зустрічна пропозиція ХАМАС не вимагає гарантій постійного припинення вогню від самого початку, але закінчення війни має бути узгоджено до того, як будуть звільнені останні заручники. Держсекретар США Ентоні Блінкен має намір обговорити контрпропозицію ХАМАС із прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху сьогодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua