• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Хорватія повела успішні випробування "COVID-паспорта"

Влада Хорватії оголосила про успішне тестування європейського "COVID-паспорта". Найближчим часом будуть визначені правила їх видачі та застосування

Перевірка за допомогою QR-коду
Перевірка за допомогою QR-коду
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепремʼєр країни Давор Божинович, передає "ДС" з посиланням на видання Total Croatia News.

Божинович зазначив, що пройшло успішне тестування технічного рішення передачі інформації з COVID-паспортів на цифровий шлюз системи. "Було підтверджено, що всі ключові компоненти хорватської системи працюють і готові почати видачу сертифікатів, яка запланована на початок червня", — уточнив він.

За його словами, система генерує QR-коди для всіх типів сертифікатів — про вакцинацію, тестування та перенесену хворобу. Також успішно пройшов обмін відкритими ключами з іншими країнами-членами ЄС, що дозволяє перевіряти через додаток сертифікати інших держав.

Зазначається, що робоча група уряду найближчим часом визначить правила для видачі сертифікатів громадянам країни, а також синхронізує ідентичність сертифікатів з вимогами ЄС, підготує комунікаційні та інформаційні матеріали, що стосуються застосування сертифікатів.

Віцепремʼєр також оголосив про можливе ослаблення епідеміологічних заходів з 1 червня. "Враховуючи, що число хворих коронавірусом в останні дні скорочується, ведеться відповідна підготовка до можливого ослаблення епідеміологічних заходів з 1 червня, тому найближчими днями будуть реалізовані пілотні проєкти різних заходів", — додав він.

Як повідомляла "ДС", глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що система сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної інфекції може заробити в Європейському союзі вже у червні.

Кабінет міністрів України готовий до запровадження будь-якої моделі "паспорта вакцинації" від коронавірусу, за допомогою якого стали б можливі поїздки до Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua