• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Їхтамвелич. Як "Новичок" в Росії перетворився на самогон і при чому тут коронавірус

Розробники "Новичка" обурені наклепом на своє дітище. Держдума демонструє стійкість. З Кантом і Ломоносовим проти торжествуючої свині Ілона Маска. Росіяни гуртуються духовно, відмовляючись від споживацтва. У Петербурзі розкрили правду про стару єврейську змову проти СРСР

Клініка Шаріте в Берліні, Німеччина, куди доставили Олексія Навального після отруєння
Клініка Шаріте в Берліні, Німеччина, куди доставили Олексія Навального після отруєння / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Хоча новини з Росії завжди радують цілісністю, саме сьогодні вони особливо щільно склалися в єдину, без найменшого зазору, картину. У центрі цього полотна знову опинився Олексій Навальний, а в глибині проступають контури чогось специфічно-великого.

Горді "Новичком"

Голова комітету ДД РФ з фінансового ринку Анатолій Аксаков заявив, що Росії не страшні ніякі нові санкції, якими їй загрожують у зв'язку з несподіваним впаданням Навального в кому. "Нам уже нічого не страшно, ми адаптувалися",сказав Аксаков, якого цитує Інтерфакс.

За словами Аксакова, єдине, чим ще можливо покарати Росію, — це відключити її від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT, але такий крок "ні до чого хорошого не приведе ні європейські країни, ні США". "Хоча Америку, напевно, меншою мірою, але країни, з якими у нас достатньо великий товарообіг, досить великий обсяг операцій проходить через систему SWIFT, серйозно постраждають теж. Це рішення вдарить і по наших партнерах", — резюмував Аксаков.

Одночасно Аксаков виступив і на захист отруйної речовини, відомої як "Новичок" і ставшої в останні роки одним із символів Росії, врівень із супутником, погромом, матрьошкою, горілкою, балалайкою, Гагаріним і Жириновським і лише на сходинку нижче Путіна, Сталіна і Великої Перемоги.

"Отруювати "Новичком" всередині країни так нерозумно, примітивно, якщо це так, що вимагає, звичайно, ще перевірки, але якщо це так, то це відверта провокація, яка спрямована спеціально проти російської влади. Ніяк інакше це не можна пояснити", — заявив Аксаков.

"Я виходжу з того, що західні політики це теж повинні розуміти", — додав він, ймовірно, сподіваючись на те, що в цій делікатній справі Захід поставиться до Росії по-партнерськи.

Реклама на dsnews.ua

За "Новичка" як символ сили і слави сучасної Росії заступилися і його розробники. За словами одного з них, доктора хімічних наук Леоніда Рінка, хороший, придатний "Новичок" викликає судоми, а не те що було у Навального, і діє безвідмовно. Навальний від дітища Рінка неодмінно б помер — "давно відпочивав на кладовищі, ось і всі справи", — образно висловився російський вчений.

Інший розробник "Новичка", Володимир Угльов, хоча і допустив, що Навальний випив все-таки саме "Новичок", припустив, що його чимось розбавили. "Перші ознаки — це сіпання м'язів, потовиділення, судоми. А тут — одразу ж в кому", — дивувався Угльов, сказавши, що, найімовірніше, недобросовісні виробники розбавили дорогий "Новичок" звичайними фосфорорганічними добривами, які значно дешевші.

Таке ж припущення висловив і віце-президент Академії військових наук РФ Сергій Модестов, нарікаючи на те, що останнім часом "Новичок" стали гнати всі, кому тільки не ліньки. "Зробити це може будь-яка досить розвинена структура, в тому числі приватна, участь держави в цьому випадку зовсім необов'язкова", — заявив Модестов.

У зв'язку з цим дуже цікаво, коли фракція ЛДПР в ДД РФ підготує законопроєкт про найсуворішу державну монополію на виготовлення "Новичка", з обов'язковим використанням при його розфасовці пробок і етикеток з голографічними зображеннями, які ускладнили б його підробку. Необхідно винести урок з подій і не допустити повторення отруєнь лівим "Новичком", що вкрай негативно позначається на репутації цього російського продукту. Щоб ні Олексій Навальний, ні хтось іще не стали більше жертвою недоброякісної підробки.

Володимир Соловйов як альтернатива мозковому чіпуванню

Втім, не тільки "Новичок" став метою атакуючих Росію русофобів. Чіпована свиня Ілона Маска загрожує своїм рилом іншому пріоритету російської науки: системі "Нейрочат", покликаної якісно змінити життя росіян.

Нагадаю, що кілька днів тому Ілон Маск оголосив про успішний експеримент по чіпизації мозку свині. Чіп Neuralink розміром з монету був успішно впроваджений нейрохірургом в свинячий мозок, причому свиня залишилася такою ж здоровою й енергійною, як і була. Передбачається, що, перенесена на людей, ця технологія дозволить лікувати параліч, хворобу Альцгеймера і деменцію, дасть можливість "силою думки" спілкуватися в мережі і грати в комп'ютерні ігри, слухати музику без допомоги вух, навіть глухим людям, а в перспективі і коригувати пам'ять людини, наприклад, дописувати в неї нові знання. І що ж? Буквально через два дні з'явилася новина про російську систему, яку тестують уже не на свині, а на людях, причому чисельність групи тестувальників досягає 500 чоловік! Без усяких чіпів, просто за допомогою зчитування електричної активності мозку з поверхні голови, паралізовані внаслідок інсульту пацієнти управляють мишею і клавіатурою комп'ютера. Правда, щось схоже вже років 20 як використовується в Європі для реабілітації хворих, які перенесли інсульт, та й усі комплектуючі в "Нейрочаті" явно не російського походження. Але зате "Нейрочат" розроблений аж трьома колективами: МГУ ім. Ломоносова, Балтійського федерального університету ім. Канта і експертами Центру патології мови — цей поки без імені, через велику кількість потенційних претендентів. Що ж стосується лікування хвороб і дописування пам'яті, то в Росії хворі люди не менш щасливі, ніж здорові, а якщо йдеться про Альцгеймера і деменцію, то навіть більш щасливі, ніж здорові. Ну, а з дописуванням і перезаписом пам'яті росіян відмінно справляються Володимир Соловйов та інші російські пропагандисти, теж без всяких чіпів, проникаючи безпосередньо в душу.

Менше доходів, більше патріотизму

І щасливі російські громадяни, борючись з наклепом на Росію і деменцією, успішно б'ють рекорд за рекордом. Так, за перше півріччя 2020 р. вони рекордно, в середньому на 10% по всій Росії, скоротили споживчі витрати, про що повідомила міжнародна аудиторсько-консалтингова мережа FinExpertiza, на яку посилається газета "Известия". На думку "Известий" це не пов'язано з зубожінням росіян, а стало позитивним наслідком самоізоляції в період пандемії. На першому місці за кількістю добра, заподіяного коронавірусною інфекцією, виявився окупований Севастополь, де споживчі витрати обвалилися на 19,3%, далі — Якутія, де вони впали на 18,5% і, нарешті, Дагестан — на 17,3%. Загальна сума невитрачених населенням коштів за шість місяців склала 2,15 трлн руб., але на банківські рахунки вони не потрапили. У зв'язку з чим президент FinExpertiza Олена Трубнікова припустила, що громадяни вважають за краще зберігати їх у вигляді готівки.

Картину, правда, псують дані Росстату, згідно з якими кожна п'ята дитина в Росії проживає в сім'ї з доходами нижче прожиткового мінімуму, а всього за межею бідності перебувають майже 18,5 млн громадян. На кінець же 2020 р., за прогнозами Росстату, їх стане вже 19,6 млн, а загальні реальні доходи населення впадуть за рік на 3,5%.

Проте росіяни не сумують і успішно викривають підступи ворогів. Середньорічна кількість вироків за шпигунство, розголошення держтаємниці і держзраду, що виносяться в Росії, за останні 10 років зросла в шість разів і продовжує зростати.

Успішно викриваються і підступи з минулого. Так, в російські методички для вчителів з рекомендаціями щодо проведення класної години в День знань 1 вересня цього року були включені матеріали, які викрили антирадянську діяльність європейських євреїв в роки Другої світової війни. Як виявилося, концентруючись в Освенцимі, вони "виробляли для вбивства радянських громадян вибухівку, синтетичний бензин і каучук". Ми ж десятками років ламали голови, навіщо вони з'їжджалися в Освенцим, а скринька, виявляється, відкривався дуже просто.

    Реклама на dsnews.ua