• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Іракський журналіст, метавший черевики в Буша, балотується в парламент

Реклама на dsnews.ua
Журналіст Мунтазар аз-Зейді, який 10 років тому кинув два черевика в екс-президента США Джорджа Буша на прес-конференції, сподівається потрапити в парламент Іраку

Він активно проводить кампанію проти корупції та сектантства, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

39-річний аз-Зейді прославився в Іраку і на Близькому Сході після того, як кинув своє взуття в Буша-молодшого під час прес-конференції в Багдаді 14 грудня 2008 року з криком: "Це тобі, собака, поцілунок на прощання від іракського народу!". Американський президент ухилився, а журналіст провів півроку у в'язниці.

Сьогодні ж він балотується до парламенту від руху шиїтського клирика Моктады ас-Садра "Джамаат ас-Садр аль-Тані", чиї прихильники вели агресивну кампанію проти американських військових під час вторгнення Іраку. Проте останнім часом він став супротивників войовничого сектантства.

Садр і його послідовники стверджують, що сектантські та етнічні партії, що представляють сирійських шиїтів, сунітів та курдів, котрі домінують у політичному житті країни після падіння режиму Саддама Хусейна в 2003 році, зловживали своєю владою і розграбували держава. Садристы сформували союз з комуністами та іншими світськими групами.

Аз-Зейді ж стверджує, що мотив його висунення в депутати - позбутися від корумпованих чиновників і вигнати їх з Іраку.

"Я був журналістом, коли я жбурнув взуття в Буша. До цього я був і як і раніше виступають проти окупації і корупції. Але корумповані чиновники не слухають людей, які вимагають, щоб вони відмовилися від корупції. Тому я вирішив увійти в політичний процес", - сказав він, зазначивши, що спеціально заборонив плакати з зображеннями інциденту 2008 року.

    Реклама на dsnews.ua