• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Іран звернувся до РФ з проханням допомогти у придушенні масових протестів, — ЗМІ

Влада Ірану просить у Росії допомоги в придушенні народного повстання шляхом навчання та надання обладнання для боротьби з масовими заворушеннями

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання Iran International, передає "ДС".

Повідомляється, що іранський режим попросив Москву надіслати радників, оскільки він готується до тривалої конфронтації з протестувальниками та стурбований обмеженими ресурсами як у живій силі, так і в техніці.

Секретні файли, які отримало видання, також свідчать про те, що Тегеран покладається на інформацію з Москви, щоб оцінити власну внутрішню ситуацію. У документах є згадки про те, що Росія підслуховує західні комунікації, щоб дати Тегерану оцінки характеру та сили протестного руху.

Зазначимо, що раніше прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що Москва, можливо, допомагає Ірану, спираючись на власний досвід придушення демонстрацій.

"Іран і Росія зближуються, чим більше вони стають ізольованими. Наше послання Ірану дуже, дуже чітке: припиніть вбивати своїх людей і припиніть надсилати зброю в Росію для вбивства українців", — сказала вона.

Окрім того, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі також заявляв, що Білий Дім впевнений у допомозі Росії в придушенні протестів: "Ми знаємо, що вони, можливо, розглядають певну підтримку здатності Ірану розправлятися з протестувальниками. І, на жаль, у Росії є досвід цього".

Він назвав це "ще одним прикладом того, як Росія та Іран зараз працюють разом, щоб порушити не лише права людини та громадянські права людей в Ірані, але й поставити під загрозу життя українців.

Нагадаємо, масові протести в Ірані почалися 21 вересня і охопили понад 80 міст.

Заворушення були спровоковані смертю Махси Аміні, 22-річної курдської жінки, яка впала в кому після того, як її затримала поліція моралі 13 вересня в Тегерані за нібито порушення закону, який вимагає від жінок покривати волосся хіджабом, або носити хустку.

Через три дні вона померла в лікарні. Її родина стверджувала, що поліцейські били її по голові кийком і об один з їхніх автомобілів.

Поліція заперечує факт насильства і каже, що у неї сталася "раптова серцева недостатність". Перші протести відбулися в північно-західному Ірані, населеному курдами, де жила пані Аміні, а потім швидко поширилися по країні.

Як писала "ДС", Рада Організації Об'єднаних націй з прав людини 24 листопада створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua