• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Історичне рішення: МВФ затвердив виділення $650 млрд на підтримку світової економіки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується розподілити 650 млрд доларів США на підтримку ліквідності світової економіки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МВФ, інформує "ДС".

"Рада керівників МВФ затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму, еквівалентну 650 млрд доларів США (приблизно 456 млрд СПЗ), для поповнення світових ресурсів ліквідності", — говориться у заяві.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що це "історичне рішення — найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи".

"Розподіл СДР (СПЗ) послужить на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки. Він особливо допоможе нашим найвразливішим державам-членам, які насилу справляються з наслідками кризи COVID-19", — сказала Георгієва.

Вона уточнила, що нові створені СДР будуть переведені країнам-членам МВФ пропорційно їхнім чинним квотам у Фонді.

"Близько 275 млрд доларів США (приблизно 193 млрд СДР) з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується та країнам, що розвиваються, в тому числі країнам з низьким рівнем доходу", — пояснили у Фонді.

Нагадаємо, раніше в МВФ заявили, що світова економіка продовжується відновлюватися, але з розширенням розриву між країнами з розвиненою економікою і багатьма країнами з ринком, що формується.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua