• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

ISW: Росіяни занепокоїлись "витоком" документів США про пдготовку України — бояться контрнаступу

Російські прихильники війни відреагували з занепокоєнням на оприлюднення у соцмережах "секретних документів" США і НАТО про підготовку ЗСУ. Це свідчить, що в інформаційному просторі РФ зберігається страх перед майбутнім українським контрнаступом

Реклама на dsnews.ua

Про це стверджують аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

"Незалежно від правдивості витоку документів реакція російських воєнкорів на статтю в New York Times підкреслює страх перед можливими українськими контрнаступами, що пронизує російський провійськовий інформаційний простір.

Стаття NYT оголила значну точку невралгії в російському інфопросторі, а реакція на документи свідчить про те, що російські блогери все частіше переглядають обґрунтованість власних оцінок і спекуляцій щодо потенційних українських контрнаступів, а також свою здатність прогнозувати операції українських військ", — йдеться у повідомленні.

Аналітики ISW зауважили, що кілька відомих російських блогерів заперечили достовірність документів і припустили, що вони є дезінформацією, яка має на меті збити з пантелику і ввести в оману російське військове командування.

В інституті також звернули увагу на повідомлення аналітика Bellingcat Аріка Толера про те, що документи циркулювали в інтернеті ще 4 березня, але чомусь потрапили в провідні західні ЗМІ лише через місяць.

Нагадаємо, вчора, 7 квітня, американське видання The New York Times заявило, що у соцмережі нібито "злили" засекречені військові документи про плани США і НАТО щодо нарощування спроможностей української армії перед контрнаступом.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що публікація "засекречених військових документів" про плани США і НАТО щодо нарощування спроможностей української армії перед контрнаступом є псевдозливом, який свідчить про деградацію російської розвідки.

Згодом у соціальних мережах виявили нову партію нібито секретних документів, які описують принципи національної безпеки США. Документи стосуються війни в Україні, Китаю та Близького Сходу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua