• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

ISW: У Кремлі не знають, що робити з окупованим півднем України

Військові аналітики Сполучених Штатів припускають, що Кремль проявляє нерішучість "щодо того, як інтегрувати окуповану територію" на півдні України

Президент РФ Володимир Путін
Президент РФ Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

У відомстві нагадують, що 2 червня російські війська продовжили операції із захоплення Сєвєродонецька і Лисичанська.

На думку експертів ISW, російське військове керівництво використає захоплення цих двох міст, щоб стверджувати, що вони "звільнили" всю Луганську область, перш ніж повернутися до Донецької області, але навряд чи загарбники мають сили, необхідні для захоплення значної території в Донецькій області після попередніх втрат.

Російське військове керівництво продовжує відчувати ускладнення з достатнім формуванням сил і підтримкою морального духу мобілізованого особового складу.

Там додали, що російська примусова мобілізація навряд чи створить значну бойову міць і загострить низький моральний дух і погану дисципліну в російських і довірених підрозділах.

2 червня 113-й полк так званої "ДНР" опублікував відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому примусово мобілізовані воїни скаржаться, що всю війну провели на передовій у Херсоні без їжі та ліків, а мобілізаційні комітети не проводили необхідних медичних оглядів.

Крім того, російська окупаційна влада продовжує стикатися з проблемами встановлення постійного контролю на нещодавно окупованих українських територіях.

В інституті підкреслили, що цкраїнські контрнаступи на північному заході Херсонської області відкинули російські війська на східний берег річки Інгулець і, ймовірно, продовжуватимуть порушувати російські наземні лінії зв’язку уздовж траси Т2207.

Кремль продовжував проводити непослідовні окупаційні заходи на півдні України, що підтверджує як потужний опір українців, так і "ймовірну нерішучість Кремля щодо того, як інтегрувати окуповану територію".

Як писала "ДС", депутат Держдуми Росії, голова партії ЛДПР Леонід Слуцький заявив, що "референдуми" щодо входження окупованих Донецької, Луганської та Херсонської областей України до РФ можуть відбутися вже у липні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua