• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Італійські вчені з'ясували, що антитіла до коронавірусу зберігаються щонайменше 8 місяців

Антитіла після того, як людина перехворіла на коронавірусну хворобу, зберігаються в крові щонайменше вісім місяців із моменту зараження

Коронавірус
Коронавірус / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в дослідженні італійських вчених спільно з Національним інститутом здоров’я Італії, опублікованому в журналі Nature Communications, передає "ДС".

Повідомляється, що дослідження базується на даних 162 пацієнтів, які зверталися за невідкладною допомогою в італійські госпіталі внаслідок інфікування коронавірусом минулого року.

Згідно з даними дослідження, антитіла в цих пацієнтів почали знижуватися після 5-8 тижнів із моменту появи симптомів, але зберігалися у всіх, окрім трьох людей, протягом восьми місяців.

Водночас учені зауважили, що «ні важкість перебігу COVID-19, ні вік та наявність множинних супутніх захворювань не вплинули на кінетику та стійкість антитіл».

Окрім того, італійські дослідники звернули увагу, що ранній розвиток антитіл дуже впливає на процес видужання від коронавірусу.

«Наші результати свідчать про те, що рання поява антитіл є критичною для виживання пацієнтів і контролю вірусу, підтверджуючи необхідність раннього ведення терапії з використанням моноклональних антитіл в окремих важкохворих пацієнтів, і ми припускаємо, що антитіла, індуковані профілактичною вакцинацією, швидше за все, будуть тривалими», — резюмували вчені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua