• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Ізраїль вибився в лідери з вакцинації від COVID-19: у чому секрет успіху

Реклама на dsnews.ua

За лічені тижні після початку кампанії вакцинації Ізраїль лідирує в світі за темпами щеплення на душу населення. Міністр охорони здоров'я Юлій Едельштейн повідомив, що станом на п'ятницю, 8 січня, вже понад 1,7 мільйона ізраїльтян зробили щеплення першою дозою вакцини від Pfizer

Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху написав у соцмережі Twitter, що Ізраїль став "чемпіоном світу з вакцинації", передає "ДС" із посиланням на з посиланням на DW.

Сподіваючись на переобрання в березні на вже четвертих за останні два роки парламентських виборах, Нетаньяху обіцяє ізраїльтянам, що, за умови масової вакцинації, країна однією з перших у світі оґовтається від пандемії коронавірусу.

Стимулювати громадян до щеплень повинні і "зелені паспорти" або "паспорти імунітету" вакцинованих.

"Думаю, в суспільстві вже дозріла готовність виходити з цієї ситуації і бажання повернути собі контроль над своїм життям", — каже фахівець у галузі охорони здоров'я, професор університету Хайфи Діан Левін-Замір.

Ізраїльський уряд іще на ранньому етапі домовилося про постачання декількох мільйонів доз вакцини від BioNTech/Pfizer. На цьому тижні дозвіл на застосування отримала і вакцина від Moderna, однак надійде вона не раніше березня, прогнозують у міністерстві охорони здоров'я країни.

"Успіхи в кампанії з вакцинації пояснюють декількома факторами: відносно невеликий розмір країни, наявність вакцини і сучасна цифрова система охорони здоров'я. Кожен громадянин в Ізраїлі має медичну страховку в одній із чотирьох недержавних лікарняних кас. Тепер же вакцинацію проводять у всіх лікарнях, клініках і навіть у спеціально створених для цього мобільних центрах", — зазначає DW.

Нагадаємо, 19 грудня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Натаньяху в прямому ефірі першим у країні вакцинувалася від коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua