• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Помста практиканта. Як Держдеп звільнив Трампа 11 січня

Співробітник Державного департаменту оригінально помстився Трампу за підбурювання до штурму Капітолію

Президент США Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Журналіст порталу Mashable Тім Марсін звернув увагу на цікавий казус на сайті Держдепартаменту — хтось відправив президента США Дональда Трампа в "відставку" увечері 6 січня, тобто після штурму Капітолію.

У минулий понеділок користувачі звернули увагу на одну дивну річ — в біографії Дональда Трампа на сайті Держдепартаменту раптово вказали, що його "термін повноважень закінчився 11 січня 2021 року в 19:45:20".

Що ж, давайте з'ясуємо ситуацію. Більш ніж очевидно, що це не означає, що Трамп покинув офіс. Насправді незабаром після того, як користувачі звернули увагу на ці зміни на сайті Держдепартаменту, Крістофер Міллер з BuzzFeed News з посиланням на двох "діючих дипломатів" повідомив, що це справа рук якогось працівника. На сторінці віцепрезидента Майка Пенса було аналогічне повідомлення.

Скріншот сторінки з біографією Трампа на сайті Держдепу
Скріншот сторінки з біографією Трампа на сайті Держдепу
Скріншот сторінки з біографією Пенса на сайті Держдепу
Скріншот сторінки з біографією Пенса на сайті Держдепу

Mashable попросила Держдепартамент прокоментувати ситуацію, але поки відповіді не отримала. Тим часом, поки країна чекала офіційного пояснення, в Twitter почали активно коментувати цю тему. Жарти були чудовими.

Так, заступник редактора BuzzFeed Спенсер Альтхаус написав: "Я просто повинен був [зробити це]". І опублікував скріншот сторінки Трампа в Wikipedia.

Реклама на dsnews.ua
Журналіст Спенсер Альтхаус "звільнив" Трампа в "Вікіпедії"

А відомий актор Джеффрі Райт в свою чергу констатував: "Півсвіту тільки що зайшли на сайт Державного департаменту, а потім глянули на календар".

Реакція актора Джеффрі Райта на "диверсію" працівника Держдепу

На момент публікації даного матеріалу при заході на сторінки з біографіями Дональда Трампа і Майка Пенса з'являлася помилка 404.

Щоб не виникало сумнівів, президент Дональда Трамп все ще президент... Поки. Однак інавгурація обраного президента Джо Байдена відбудеться 20 січня 2021 р.

BuzzFeed повідомило, що держсекретар Майк Помпео наказав провести службове розслідування у зв'язку з внесенням змін на сайт, "починаючи з того, що стажисти і персонал покинуть Державний департамент на цьому тижні і під час процесу передачі влади".

І нехай Трамп у відставку не йде, абсолютно не по-дурному було б вирішити, що президент може піти у відставку, враховуючи, що на минулому тижні він підбурював своїх прихильників до кровопролитних заворушень в Капітолії. Багато людей закликали відсторонити президента або через 25-ту поправку, або через процедуру імпічменту, за що в Палаті представників вже проголосували.

    Реклама на dsnews.ua