• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Канада запроваджує санкції проти Ірану за жорстоке придушення протестів

Канада оголосила персональні санкції проти нових осіб і компаній з Ірану за причетність до грубих порушень прав людини

Протести в Ірані
Протести в Ірані
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні уряду від 19 жовтня, передає "ДС".

До санкційного списку потрапили ще шість фізичних осіб і чотири організації, яких називають безпосередньо причетними до порушень прав людини в Ірані, зокрема прав жінок, та виправдання репресій проти нелояльних до влади. 

Серед осіб, які потрапили до списку — заступник міністра внутрішніх справ Сеєд Маджид Мірахмаді, командувач однієї з операційних баз Корпусу вартових ісламської революції Мохаммад Карамі, колишній очільник іранської компанії мовлення Еззатолла Заргамі. 

Це третій пакет заходів Канади проти іранського режиму за "систематичні грубі порушення прав людини та триваючі дії з дестабілізації регіонального миру та безпеки".

Нагадаємо, масові протести в Ірані почалися 21 вересня і охопили понад 80 міст.

Заворушення були спровоковані смертю Махси Аміні, 22-річної курдської жінки, яка впала в кому після того, як її затримала поліція моралі 13 вересня в Тегерані за нібито порушення закону, який вимагає від жінок покривати волосся хіджабом, або носити хустку.

Через три дні вона померла в лікарні. Її родина стверджувала, що поліцейські били її по голові кийком і об один з їхніх автомобілів.

Поліція заперечує факт насильства і каже, що у неї сталася "раптова серцева недостатність". Перші протести відбулися в північно-західному Ірані, населеному курдами, де жила пані Аміні, а потім швидко поширилися по країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua