• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Канада закрила своє посольство в Афганістані

На тлі загострення ситуації в Афганістані через дії талібів Канада вирішила тимчасово згорнути роботу свого посольства в цій країні

Харджит Саджан
Харджит Саджан
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр оборони Канади Харджит Саджан, інформує "ДС".

"Після консультацій із послом Канади в Афганістані, було ухвалено рішення про тимчасове припинення наших дипломатичних дій у Кабулі. Як завжди, нашим пріоритетом у цій ситуації залишається безпека канадських працівників. Вони наразі повертаються до Канади", — сказав Саджан, слова якого наводить Укрінформ.

Він додав, що посольство відновить свою роботу, "щойно ситуація в Афганістані дозволить нам гарантувати надання належного рівня послуг й адекватної безпеки для персоналу".

"Канада твердо засуджує ескалацію насильства та закликає до всеосяжного припинення вогню. Ми також закликаємо покласти край несправедливості, з якою стикаються афганці — особливо жінки, дівчата й етнічні меншини — в контрольованих "Талібаном" регіонах", — наголосив канадський міністр.

Раніше Канада відрядила до Афганістану своїх спецпризначенців для евакуації співробітників посольства.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua