• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кандидат на пост канцлера Німеччини назвав Лукашенка "жахливим диктатором"

Реклама на dsnews.ua

Міністр фінансів, віцеканцлер і кандидат на пост канцлера Німеччини від Соціал-демократичної партії Олаф Шольц назвав президента Білорусі Олександра Лукашенка "жахливим диктатором"

Він зізнався, що вважає відставку Лукашенка неминучою, інформує "ДС".

"Думаю, що той, хто так чинить зі своїм народом, втратив будь-яке право на легітимне управління країною", — зазначив Шольц в інтервʼю газеті Bild.

Водночас, за словами політика, останнє слово залишається за народом Білорусі. "У Лукашенка немає підтримки більшості населення. Якщо все буде розвиватися за демократичними правилами, Лукашенко не збереже свій пост. Для нас неприйнятно те, що там відбувається. Це жахливий диктатор", — підкреслив віцеканцлер Німеччини.

Він додав, що вважає неприйнятним військове втручання Росії або інших держав в ситуацію в Білорусі. За його словами, подібний сценарій порушив би все правила, встановлені міжнародним правом.

Говорячи про санкції ЄС проти Білорусі, Шольц зазначив, що рішення, прийняті раніше міністрами країн-членів Євросоюзу, "точно не стануть" останнім вжитим в цьому напрямку заходом.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Загалом відомо про щонайменше шість тисяч затриманих за тиждень протестів

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". 16 серпня у багатьох містах Білорусі пройшли мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua