• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Китай звинуватив Британію у продовженні війни в Україні

В Китаї назвали "очорненням" заяви міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса щодо постачання Росії летального озброєння, яке використовується проти України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав речник МЗС Китаю Ван Веньбінь, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми засуджуємо безпідставне і безвідповідальне очорнення Китаю британським політиком. Ми відзначили той факт, що ці зауваження британської сторони навіть не були підтримані її "близьким союзником" (США)", — наголосив він.

Однак, говорячи про війну в Україні, Веньбін звинуватив Велику Британію у продовженні війни. Він стверджує, що саме Британія нібито "підливає масла у вогонь".

"Повідомляється, що два роки тому, коли Росія і Україна були близькі до угоди про припинення конфлікту, саме Британія, серед інших, стала на заваді, щоб зупинити його, і з того часу конфлікт триває. У той час, як Китай і міжнародна спільнота докладають усіх зусиль для охолодження ситуації, британська сторона вкотре зробила безвідповідальні заяви, що викликає тривогу", — сказав він.

Речник МЗС Китаю стверджує, що Пекін нібито був і залишається "на боці миру та діалогу", а також буде продовжувати наполегливо працювати над "просуванням мирних переговорів" та виступати проти "роздмухування вогню".

"Водночас, ми будемо захищати наші законні права та інтереси", — додав Веньбінь.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що Китай почав відправляти Росії летальну зброю для продовження війни проти України.

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що у США немає інформації щодо постачання Китаєм озброєння до Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua