• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Китай відмовився від української кукурудзи, щоб "захистити місцевих фермерів"

Китайські імпортери відмовилися від партій української кукурудзи, які раніше були замовлені для постачання на період з квітня по червень

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

За даними джерел видання, скасування постачання відбулося протягом останніх двох тижнів, і може бути розширено на постачання з інших європейських країн, додають джерела.

Там пояснили, що імпортери скасовують постачання, щоб дотримуватися нових заходів уряду щодо підтримки китайських фермерів.

"Митні служби Китаю попросили імпортерів обмежити постачання іноземної кукурудзи на митні склади (бондові зони), щоб зменшити надлишок пропозиції на внутрішньому ринку та тримати стабільними ціни для фермерів перед посівним сезоном.

Імпортери можуть привозити кукурудзу до митних зон і змішувати її з іншими інгредієнтами, створюючи корм для тварин, а потім імпортувати суміш за нижчою податковою ставкою", — пише ЗМІ.

Місцева влада наказала деяким імпортерам і переробникам не будувати нові потужності зі змішування в бондових зонах і не допускати постачань кукурудзи в ці зони вище за рівень попереднього року, стверджує видання.

За їхніми словами, деякі імпортери вже забронювали більше вантажів, ніж хотілося б уряду, що призвело до скасування постачань.

Як писала "ДС", сусіди України по ЄС і союзники на заході знову посилюють тиск на її масований експорт сільськогосподарської продукції, такої як кукурудза, м'ясо птиці та цукор, що, як скаржаться деякі члени блоку, підриває позиції їхніх власних фермерів. Проте немає жодних доказів того, що фермери ЄС потерпають від конкуренції з боку України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua