• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Китай заявив, що 26 країн повністю підтримали його "мирний план" щодо війни України та Росії: у МЗС відреагували

Китайський "мирний план" щодо війни України та Росії нібито підтримали вже 26 країн світу, а у Києві та Москві "згодні" з більшістю його принципів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ країни Ван I, передає "ДС" із посиланням на Bloomberg.

За словами дипломата, 45 країн позитивно висловилися щодо китайських пропозицій, з них 26 – повністю підтримати "мирний план". При цьому, додав він, Україна та Росія окремо "підтвердили більшу частину змісту" принципів політичного рішення, викладених Китаєм та Бразилією у спільній заяві у травні 2024 року.

При цьому дипломат КНР не вказав, що основною вимогою Києва до Москви є виведення окупаційних військ з території України, зокрема, з тих, які були окуповані Росією під час першого вторгнення.

Ван I додав, що "умови для мирних переговорів ще не готові", тому Китай "ухвалюватиме власні рішення" щодо участі у таких зустрічах.

У міністерстві зовнішніх справ відреагували на таку заяву. Там вважають, що всі, хто щиро прагнуть відновлення миру в російсько-українській війні, мають працювати над успішним проведенням Саміту миру у Швейцарії.

"Китай слушно декларує повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн світу та налаштованість всіма силами боротися за мир. Наступного тижня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру.

Вважаємо, що всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт", – заявили там.

У відомстві додали, що саме Україна має диктувати умови миру на своїй території, оскільки саме вона зазнала агресивного нападу й отримала руйнівні наслідки.

Нагадаємо, виступаючи під час пресконференції на форумі "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі 2 червня, Зеленський заявив, що Росія використовує китайських дипломатів та вплив Пекіна на регіон, щоб зірвати Саміт миру. Український лідер також звинуватив Китай у відмові в контактах з Києвом.

Раніше офіційний Китай заявив, що не братиме участі у Саміті миру щодо України, який відбудеться у Швейцарії в червні.

4 червня речник Держдепу США Меттью Міллер заявив, що не розуміє, який внесок міг би зробити Китай на Глобальному саміті миру у Швейцарії, враховуючи його прагнення до зміцнення зв'язків з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua