• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

КНР нарощує ядерний потенціал, — Стокгольмський інститут дослідження проблем миру

Китайський ядерний арсенал швидко розширюється

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється у новому звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), передає "ДС".

Зазначається, що кількість наявних ядерних боєголовок у світі зростає з кожним роком, причому найшвидше їхній запас збільшується в Китаї. Інститут прогнозує, що до 2030 року китайський арсенал активних міжконтинентальних ядерних ракет може зрівнятися з американським і російським озброєнням.

"Хоча загальна кількість ядерних боєголовок у світі продовжує зменшуватися, оскільки зброя часів холодної війни поступово демонтується, ми, на жаль, продовжуємо спостерігати щорічне збільшення кількості наявних ядерних боєголовок. Ця тенденція, схоже, продовжиться і, ймовірно, прискориться в найближчі роки й викликає велике занепокоєння", — сказав у своїй заяві директор SIPRI Ден Сміт.

Згідно з оцінками Інституту, китайські запаси ядерної зброї зросли з 410 до близько 500 наявних боєголовок у 2023 році. Хоча загальний запас ядерної зброї Китаю, як очікується, залишиться набагато меншим, ніж у США чи Росії, його агресивне розгортання може призвести до того, що в найближчі роки він зрівняється з активними озброєннями інших країн, прогнозує SIPRI. Пентагон в жовтні минулого року заявляв, що до 2030 року китайський потенціал може розширитися до 1000 одиниць зброї.

Згідно з даними Інституту, близько 2100 ядерних ракет можуть бути розгорнуті й діяти в будь-який момент часу, і майже всі вони належать США або Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua