• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Колишній глава МЗС Білорусі Макей міг накласти на себе руки, — ЗМІ

Імовірною причиною смерті колишнього міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея могло стати самогубство, про що свідчить кілька чинників

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли чотири не пов'язані один з одним джерела у сфері держуправління та медицини, передає "ДС" з посиланням на опозиційне білоруське видання "Наша Ніва".

Журналісти зазначають, що у повідомленні про смерть не вказувалися типові формулювання "раптово" або "після тривалої хвороби", що характерно для офіційного стилю білоруської влади.

Також довгий час не було вказівок щодо тону та характеру висвітлення смерті багаторічного глави МЗС. У провідних ЗМІ це була навіть не друга і не третя новина.

Зрештою, на похорон білоруського колеги не приїхав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Популярна версія перших днів – причиною смерті Маккея став непомічений серцевий напад. Але згодом у Мінську стали відомі й інші обставини смерті. Причиною смерті визнали самогубство.

До суїциду призвела сукупність чинників. Останні роки життя міністра супроводжувалися як політичними, і особистими драмами. За словами друзів Макея, який був представником ліберального крила білоруської еліти, він болісно переживав крах свого курсу. Він часто відчував себе непотрібним та недоречним, а також знав, що йому шукають заміну.

"Це не означає, що завтра його приберуть. Але він розумів, що колишнє високе становище добігає кінця. І він після своїх висот більше ніде себе не бачив", — розповіло високопоставлене джерело.

Були в нього й проблеми у сім'ї. Тіло Макея виявив старший син його дружини Віри Полякової. Спроби реанімувати міністра ні до чого не призвели.

Джерела не вбачають ознак того, що це було вбивство, замасковане під самогубство.

Як повідомляла "ДС", 26 листопада 2022 року у Мінську у віці 64 років помер міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua