• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Колишнього главу уряду Каталонії Пучдемона затримали на Сардинії

Італійська поліція затримала колишнього голову уряду іспанської Каталонії Карлеса Пучдемона. Затримання відбулося на Сардинії.

Карлес Пучдемон
Карлес Пучдемон
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив адвокат Пучдемона Гонсало Бойє, інформує "ДС".

Поліція затримала Пучдемона в аеропорту Альгеро у провінції Сассарі, куди той прибув з Брюсселя для участі у зібранні Adifolk та зустрічі з регіональним главою Сардинії і її омбудсменом, пише Reuters.

Пучдемона представлять суддям Апеляційного суду Сассарі, який має юрисдикцію ухвалювати рішення про звільнення або екстрадицію.

Адвокат політика пояснив, що його підзахисного затримали на підставі європейського ордера на арешт від 14 жовтня 2019 року.

На арешт Пучдемона був європейський ордер, виданий Іспанією, яка звинуватила Пучдемона в підбурюванні до заколоту та організації у 2017 році референдуму про незалежність Каталонії, який іспанські суди визнали незаконним. Референдум призвів до найбільшої за останні десятиліття політичної кризи в Іспанії.

У березні Європейський парламент позбавив Пучдемона імунітету, яким він користувався як його представник з 2019 року. Пучдемон жив у добровільному вигнанні в Бельгії.

Як писала "ДС", 11 вересня сотні тисяч каталонців вийшли на марш за незалежність, який відбувся в Барселоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua