• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Комітет Сенату США визнав війну Росії проти українців геноцидною

У комітеті Сенату США з міжнародних відносин підтримали Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу. Документ готовий до винесення на голосування у Сенаті

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Голосу Америки", передає "ДС".

"Путін своїми діями і словами неймовірно чітко дав зрозуміти, що його мета – знищити існування українського народу. Я на власні очі бачив його жорстокість в Ірпені та Київській області…

Ми повинні й надалі робити все можливе, щоб підтримати український народ у його боротьбі за виживання", – йдеться в офіційній заяві сенатора-республіканця Джима Ріша.

"Злочини, скоєні проти українського народу під час незаконної та неспровокованої війни Путіна, суперечать численним міжнародним конвенціям, і можуть бути підсумовані лише як геноцид", – додав сенатор-демократ Бен Кардін.

"Український народ продемонстрував свою рішучість і здатність відбивати напади, які тривають, але невинні життя і надалі помиратимуть, поки Росія не зрозуміє наслідки їхніх мерзенних дій. Має бути відповідальність", – наголосив Кардін.

Документ резолюції підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення до відповідальності російських політичних лідерів і військового персоналу за агресивну війну, військові злочини, злочини проти людства та геноцид.

Резолюція також закликає президента США застосувати санкції Магнітського "Global Magnistky" щодо осіб, відповідальних або причетних до російського геноциду в Україні.

Як писала "ДС", Канада та Нідерланди подали до Міжнародного суду ООН спільну заяву про вступ до справи "Україна проти Росії" про порушення Конвенції про запобігання геноциду та покарання за нього.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua