• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Конфлікти сприяють: Названі головні продавці і покупці зброї

Реклама на dsnews.ua
Обсяги торгівлі зброєю у всьому світі значною мірою зросли, чому сприяють спалахують конфлікти

Про це йдеться у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), опублікованому 9 березня, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Згідно з доповіддю, в період з 2015 по 2019 роки порівняно з показниками за 2010-2014-й, за даними експертів інституту, міжнародна торгівля зброєю зросла на 5%, а порівняно з 2005-2009 роками - на 20%. Проте в різних частинах світу цей ріст виявився нерівномірним.

В регіон Близького Сходу за останні п'ять років було продано зброї на 61% більше, ніж за попереднє п'ятиріччя.

Експерт SIPRI Пітер Веземан у розмові з DW назвав цю обставину "тривожним, враховуючи численні конфлікти на Близькому Сході, а також небезпека подальшої ескалації, наприклад, між Іраном і Саудівською Аравією".

США продовжують залишатися найбільшим у світі експортером зброї. На їх частку припадає понад третини загальносвітового обсягу. При цьому Вашингтон збільшив експорт за вказаний термін на 23%. Основним покупцем американських озброєнь є Саудівська Аравія, третє місце займають Об'єднані Арабські Емірати.

Другим у світі продавцем зброї залишається Росія. Однак її відставання від американців збільшилося: в останні п'ять років експорт озброєнь і військової техніки з РФ впав на 18%. На третьому місці знаходиться Франція, наростивши за зазначений строк обсяг експортних продажів на 72%. Париж уклав великі операції з його постачання Єгипту, Катару та Індії.

Німеччина, як і п'ять років тому, залишилася на четвертому місці серед найбільших постачальників зброї у світі, увійшовши в п'ятірку країн, на частку яких припадає понад три чверті світової торгівлі військовою технікою.

    Реклама на dsnews.ua