• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Конкурують за фаворита Кремля? Підслідчі Додон і Шор влаштували у Кишиневі опозиційні мітинги (ВІДЕО)

У Кишиневі вдень 6 листопада пройшли два опозиційні мітинги, організовані популістською партією "Шор" та Партією соціалістів пропутінського експрезидента Ігоря Додона. Лідери обох партій перебувають під кримінальним слідством за корупцію та держзраду

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Newsmaker, передає "ДС".

Люди почали рух у центрі столиці, вигукуючи "Геть Маю Санду" та інші гасла з вимогою дострокових виборів. З кадрів трансляції схоже, що йдеться щонайменш про сотні, можливо кілька тисяч учасників. 

Поліція заздалегідь попередила, що на акції очікують провокацій, та вже повідомила про затримання 30 осіб, яких підозрюють у підготовці провокацій. У деяких виявили арматуру. 

Партія "Шор" за останні місяці провела багато антиурядових акцій протесту та особливо активізувала їх останніми тижнями.  

Правоохоронці провели серію обшуків в офісах партії та вилучили гроші, що могли призначатися для "зарплати" учасникам. Лідер партії Ілан Шор, який давно перебуває за кордоном через кримінальні провадження проти нього, в одному випадку прямо визнав це.

Одночасно протести намагається організовувати Партія соціалістів, лідером якої є проросійський експрезидент Молдови Ігор Додон, який зараз перебуває під домашнім арештом через звинувачення у держзраді й корупції. 

Акції проти "антисоціальної політики" уряду провели у Дрокії, Тараклії, Кагулі, Унгенах, Чимишлії з гаслами проти підвищення тарифів та цін, нібито іноруванням інтересів на місцях, переслідування політичних опонентів і "використання держінституцій в інтересах правлячої партії". Учасники скандували "Геть уряд PAS", "Ні бідності й диктатурі", "Стоп геноциду" тощо. 

Опубліковані фото свідчать, що акції зібрали до кількох десятків людей. Минулої суботи учасників було суттєво менше. 

Соціалісти заявили, що збираються і далі продовжувати протести, щоб добитися дострокових парламентських виборів. Сам Ігор Додон, нагадаємо, залишається під домашнім арештом через звинувачення у держзраді й корупції.

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що останні антивладні мітинги є спробою розхитати ситуацію в країні. "Вони настільки хочуть влади, що обіцяють Москві влаштувати держпереворот і встановити уряд, за допомогою якого Росія зможе використовувати нашу країну у війні", — сказала Санду.

 Одночасні протести від "соціалістів" і "Шор" також можуть бути прихованою конкуренцією цих політсил за роль фаворита Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua