• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Корупція підриває ефективність російської армії, — британська розвідка

Розвідка міністерства оборони Великої Британії повідомила, що корупція значно підриває ефективність армії Росії й прогрес у боротьбі з хабарями малоймовірний

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сторінці відомства у Twitter (X), передає "ДС".

Британські розвідники проаналізували статтю російського видання "Верстка" про корупцію в російській армії й їхнє дослідження виявило моделі корупції та систему хабарів, які використовували російські військовослужбовці та їхні командири.

За інформацією видання, хабарі давали або вимагали за різні "послуги" — відпустка, атестація фізичної підготовки, військове звання, водійські права та уникнення покарання за використання смартфонів або пияцтво. Після лютого 2022 року набір "послуг" розширився, тепер хабарі беруть за посвідчення та нагороди за участь у війні проти України, ухилення від відправлення на бойове завдання.

"Верстка" також оприлюднила поточні тарифи: від 40 000 рублів вимагають російські командири, щоб уникнути відправлення на передову, до 1 мільйона рублів — за довідку про поранення.

"Корупція вже давно є проблемою в Збройних силах Росії. Журналіст Дмитро Холодов досліджував військову корупцію в 1990-х роках і був убитий у Москві бомбою в портфелі в жовтні 1994 року. Ймовірно, корупція значно підриває ефективність російської армії. Існує лише віддалена ймовірність того, що буде досягнутий значний прогрес у зниженні рівня корупції", — йдеться у зведенні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua