• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кремль оголосив невдоволення казахів корупцією та диктатурою підступами іноземних держав

Росія вважає, що акції протесту в Казахстані інспіровані ззовні з метою підірвати безпеку та цілісність держави

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МЗС РФ у зв'язку з рішенням Ради колективної безпеки ОДКБ щодо направлення до Казахстану так званих "миротворців"

"Російська Федерація, підтвердивши прихильність до союзницьких зобов'язань у рамках ОДКБ, підтримала вжиття невідкладних заходів у зв'язку зі стрімкою деградацією внутрішньополітичної ситуації та зростанням насильства в Казахстані. Розглядаємо останні події в дружній нам країні як інспіровану ззовні спробу насильницьким шляхом, з використанням підготовок, підірвати безпеку та цілісність держави", — заявили в МЗС РФ.

Також у Росії запевнили, що продовжать "щільні консультації з казахстанською стороною та іншими союзниками щодо ОДКБ".

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції.

5 січня в Алмати розпочалася антитерористична операція з метою придушення антиурядових протестів. Того ж дня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. Російські військові 6 січня прибули до країни.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua