• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кремль планує витратити на ОРДЛО в найближчі три роки понад $12 млрд

У найближчі три роки Росія виділить на соціально-економічні потреби окупованих територій Донецької і Луганської областей більше 900 млрд руб. (близько $12,4 млрд)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в затвердженій російським урядом "Програмі пришвидшеного соціально-економічного розвитку територій (у російський документації Донецьк та Луганськ називають територія 1 і територія 2 відповідно – ред.) на 2022–2024 роки", повідомляє "ДС" з посиланням на "Донбас.Реалії".

Згідно з внутрішніми російськими даними на окупованому Донбасі проживає близько 2,9 мільйона чоловік. 38% з них — пенсіонери. Середня зарплата — 15000 рублів, на 20 000 менше, ніж у сусідній Ростовській області. У планах Кремля в 2024 року вивести рівень доходів в ОРДЛО до показників тієї ж Ростовської області 2019 року. Варто відзначити, що військова складова утримання терористів "ДНР" і "ЛНР" фінансується окремо.

"Сценарні програми, які були ухвалені урядом Російської Федерації спрямовані на повну інтеграцію окупованого Донбасу в російську економіку. Нещодавно урядом Російської Федерації було проведено окреме засідання присвячене окупованим територіям і там було прийнято програму підтримки Т1 і Т2, як вони називають наші окуповані території. Після цього засідання уряду Назаров (Сергій Назаров – заступник міністра економічного розвитку РФ – ред.) приїхав у Ростов, провів нараду з представниками так званих "урядів" Донецька і Луганська, довів керівні вказівки і уже ми бачимо реалізацію", — розповів представник одного з розвідувальних органів України.

Згідно з даними української розвідки управління соціально-економічним життям на окупованому Донбасі здійснюється через Міжвідомчу комісію з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України, створену в грудні 2014 року. Фінансування відбувається через московський Благодійний фонд підтримки міжнародних гуманітарних проектів. Керівник Міжвідомчої комісії та голова наглядової ради Благодійного фонду Сергій Назаров.

Крім того низка співробітників цього фонду займають посади в керівництві терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР". У Донецьку — це заступники керівника так званого "уряду" "ДНР" Володимир Пашков і Володимир Антонов, керівник апарату так званого "уряду" Володимир Йожиков і Віктор Колесник — "радник" ватажка угруповання "ДНР". У Луганську працівниками Благодійного фонду є "радники" ватажка угруповання "ЛНР" Віталій Кузнєцов і Микита Дворніков (справжні прізвища Віталій Якуш і Микита Картошкін), так званий міністр промисловості "ЛНР" Сергій Неверов (насправді Сергій Богданов) і голова наглядової ради місцевої компанії "Східвугілля" Андрій Разін (Андрій Чурін).

"Донбасс.Реаліі" звернулися до Міністерства економічного розвитку РФ з питаннями про роботу згаданої Міжвідомчої комісії, але відповіді на момент публікації матеріалу не отримали.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua