• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Кремлівські хакери отримали $ 90 млн в біткоінах після атаки на трубопровід в США, — ЗМІ

Хакери з угруповання DarkSide, пов'язаного з російським керівництвом, отримали від компанії-оператора найбільшого трубопроводу США Colonial Pipeline в якості викупу $ 90 млн у криптовалюті

Реклама на dsnews.ua

При цьому, за даними NBC News, це лише частина суми, яку виплатили кіберзлочинцям, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Кошти група отримала перед саморозпуском. Більшість коштів із загальної суми викупу — $ 90 млн — були спрямовані на кріптобіржі, де їх можна конвертувати в гроші.

Раніше аналітична компанія Elliptic (Великобританія) повідомила, що ідентифікувала біткоін-гаманець, який хакери DarkSide використовували для збору викупних платежів зі своїх жертв. Виплати викупу DarkSide і її афілійовані фірми отримали з 47 різних гаманців для криптовалют.

У той же день дослідники безпеки з компанії Intel 471 заявили, що угруповання DarkSide закрилося після втрати доступу до власних серверів, на той час її гаманці з криптовалютою спорожніли.

Нагадаємо, компанія DarkSide стояла за атакою на американський трубопровід Colonial Pipeline 7 травня. Вона проникла в мережу Colonial і отримала майже 100 ГБ даних. Захопивши дані, хакери заблокували дані на деяких комп'ютерах і серверах, вимагаючи викупу. У разі невиплати хакери пригрозили витоком даних.

Тоді компанія повідомила, що перекрила трубопровід на дистанції майже 9 тисяч кілометрів, щоб стримати кібератаки. 14 травня трубопровід відновив роботу.

15 травня стало відомо, що хакерська група DarkSide, що атакувала американський трубопровід Colonial Pipeline, припинила свою діяльність через відключення серверів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua