• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Російські хакери, що атакували американський трубопровід, зупинили діяльність: "загубили" сервери

Російська хакерська група Darkside, яка атакувала американський трубопровід Colonial Pipeline, припинила свою діяльність – після того, як невідомі відключили її сервери

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила американська компанія з кібербезпеки Recorded Future, передає "ДС" з посиланням на AFP.

Recorded Future повідомила, що Darkside в своєму веб-повідомленні визнала, що втратила доступ до певних серверів, використовуваних для веб-блогу і для платежів. Darkside також заявила, що з його сервера були зняті криптовалютні платежі, що завдало шкоди групі, яка позиціонувала себе як офіційний бізнес з захоплення ІТ-систем жертв, поки вони не заплатили за розблокування.

Сайт Darkside, доступ до якого був отриманий через браузер Tor в "даркнеті", містив повідомлення про те, що його неможливо знайти.

Нагадаємо, компанія Darkside стояла за атакою на американський трубопровід Colonial Pipeline 7 травня. Вона проникла в мережу Colonial і отримала майже 100 ГБ даних. Захопивши дані, хакери заблокували дані на деяких компʼютерах і серверах, зажадавши викупу. У разі невиплати хакери пригрозили витоком даних.

Colonial Pipeline щодня транспортує близько 2,5 мільйона барелів палива та інших нафтопродуктів з американських нафтопереробних підприємств біля узбережжя Мексиканської затоки до густонаселених штатів США на сході та півдні країни.

Тоді компанія повідомила, що перекрила трубопровід на дистанції майже 9 тисяч кілометрів, щоб стримати кібератаку. Через напад уряд США оголосив надзвичайний стан. 

Colonial Pipeline, за даними ЗМІ, сплатила хакерам 5 млн доларів викупу за розблокування файлів. 14 травня трубопровід відновив роботу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua