• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Кузен Єлизавети II за гроші допомагає бізнесу налагоджувати зв'язки з Кремлем, — ЗМІ

Кузен королеви Великобританії Єлизавети II принц Майкл Кентський пропонував бізнесу свої послуги з просування інтересів перед російським керівництвом. При цьому режим Володимира Путіна визнаний загрозою №1 для національної безпеки Сполученого Королівства

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні видання The Times, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Журналісти під виглядом бізнесменів з Південної Кореї звʼязалися з принцом і просили допомогти вийти на Кремль для просування свого бізнесу з інвестицій в золото. Вони брали участь у відеодзвінку з принцом і його бізнес-партнером маркізом Редінга.

Видання пише, що під час дзвінка принц взяв на себе ініціативу. Він сказав, що буде "дуже радий" працювати з компанією House of Haedong, яка шукає контакти в Кремлі для розвитку свого бізнесу в Росії.

Принц запевнив їх, що його давній звʼязок з країною "може принести певну користь", і звернув їх увагу на той факт, що російський президент нагородив його орденом Дружби, однією з найпрестижніших нагород Кремля. Він підбадьорливо додав: "Я ніколи раніше не мав тісного звʼязку з золотом, і ця ідея мене дуже радує".

Коли принц вийшов з Zoom, маркіз залишився на звʼязку з представниками південнокорейської компанії і почав описувати тип послуг, які, за його словами, він і принц можуть запропонувати в Росії.

За словами маркіза, принц де-факто виконував роль "неофіційного посла Її Величності в Росії" і мав можливість зустрічатися з Путіним. "Конфіденційний" доступ принца в Кремль, за словами маркіза, зберігся, незважаючи на численні безчинства, здійснені режимом Путіна.

Він стверджував, що принц зможе зробити подання російському лідерові від імені компанії House of Haedong. За його словами, вартість цієї послуги становитиме близько 50 000 фунтів стерлінгів за чотирьох-пʼятиденну поїздку принца в Росію.

Однак він додав застереження: "Ми говоримо тут відносно обережно, тому що ми не хотіли б, щоб світ дізнався, що він зустрічається з Путіним виключно з ділових причин, якщо ви розумієте".

Принц навіть погодився записати мова в Кенсингтонському палаці, щоб справити враження на інвесторів компанії. ""Я впевнений, що ми можемо задіяти будівлю. Так, ми можемо це зробити", — сказав він, одночасно підтвердивши, що пропонована плата за виступ в розмірі 200 000 доларів відповідає сумам, які він зазвичай стягував. "Так, дійсно", — з ентузіазмом відповів він.

За даними ЗМІ, королева дуже любить свого двоюрідного брата принца Майкла Кентського. 78-річний принц, онук короля Георга V, був пажем на її весіллі з принцом Філіпом і офіційно представляв її на кількох заходах. Він часто зʼявляється поруч з нею на балконі Букінгемського палацу під час святкових церемоній.

Принц не отримує доходів від британських платників податків. Але його поліцейська охорона в Британії і за кордоном оплачується з державного бюджету, і йому час від часу надають житло в посольстві Великобританії під час його поїздок до Росії.

Він фінансує свій спосіб життя, виступаючи в якості консультанта для бізнес-клієнтів, і його особиста компанія Cantium Services за останні пʼять років заробила понад 2,2 млн фунтів, в основному за рахунок комісійних, не сплачуючи корпоративний податок, оскільки вона працює в збиток.

Коли на цьому тижні The Sunday Times звернулася до маркіза Редінга, він заявив, що "переобіцяв". Принц виступив із заявою, в якому говорилося, що він не контактував з Путіним з 2003 року.

Як повідомляла "ДС", Британський уряд має намір прийняти закон для стримування "ворожих держав", до яких віднесено Росія і Китай.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua