• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Латвія готова залучити до боротьби з "білоруськими" мігрантами армію

Державна прикордонна охорона Латвії збирається попросити допомоги у Національних збройних сил і Міністерства оборони країни для боротьби з нелегальними мігрантами, які прориваються з боку Білорусі

Армія Латвії
Армія Латвії / Valsts robežsardze
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю на Латвійському радіо повідомив голова прикордонної охорони Гунтіс Пуятс, передає "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Пуятс зазначив, що на відміну від Литви, ситуація на кордоні Латвії і Білорусі поки спокійна. Однак, вже починаючи з кінця травня, охорона кордону проходить в посиленому режимі і ризики безпеки ростуть. У зв'язку з цим глава прикордонної охорони звернувся до Міністерства оборони і Національних збройних сил з проханням направити на кордон 50 додаткових працівників. Це дозволить подвоїти інтенсивність патрулювання на кордоні.

За словами Пуятса, ризики порушень на кордоні Латвії вкрай високі, в тому числі через наплив нелегальних мігрантів на кордоні з Литвою. На його думку, прикордонна охорона повинна діяти проактивно, щоб ресурси персоналу і інтенсивність нагляду були на необхідному рівні "коли все почнеться".

На даний момент в центрах розміщення іноземців вільні кілька сотень місць, а в разі абсолютно напруженої ситуації Латвія може наслідувати приклад Литви і оголосити надзвичайну ситуацію в країні. Це допоможе підключити до вирішення проблем самоврядування і запустити інші механізми цивільної оборони, розповів Пуятс.

Як повідомлялося, Литва оголосила надзвичайну ситуацію в країні через наплив нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю. Влада Литви підозрюють, що режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка свідомо спрямовує на кордон нелегальних мігрантів. У свою чергу, Латвія запросила на кордон з Білоруссю фахівців з охорони кордону агентства Frontex.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua