• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Латвійський парламент підтримав старт переговорів з Україною та Молдовою про вступ до ЄС

Сейм Латвії у четвер, 23 листопада, одноголосно ухвалив заяву про підтримку початку переговорів про вступ України та Молдови до Європейського союзу

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Сейму Латвії, передає "ДС".

Зазначається, що Латвія несе особливу відповідальність за те, щоб нагадати партнерам в Європейському союзі про важливість посилення підтримки суспільств, які відстоюють свободу, демократію, верховенство права та права людини.

"Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну і гібридну війну в Молдові, що триває, ці країни доклали величезних зусиль, щоб ще більше наблизитися до Європейського союзу, як з точки зору цінностей, так і управління. Заява Сейму значно посилить цей сигнал для інших держав-членів", — заявив голова Комітету з європейських справ Сейму Едмундс Чепурітіс.

У заяві депутати закликають інші країни-члени підтримати рекомендації Єврокомісії та схвалити початок переговорів про вступ до кінця цього року. Парламентарії також закликають Єврокомісію та Раду ЄС невідкладно підготувати та затвердити рамки для переговорів з Україною та Молдовою.

Також повідомленні міститься заклик до двох країн-кандидатів продовжувати впроваджувати необхідні реформи, які приведуть їх у відповідність до спільних цінностей Європейського союзу, сприятимуть тіснішій інтеграції в ЄС та сприятимуть більшій стабільності, безпеці та процвітанню в регіоні.

Заява Сейму підтверджує, що Латвія готова надати необхідну підтримку Україні та Молдові у впровадженні реформ на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.

Як повідомляла "ДС", 8 листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до Європейського Союзу. Також ЄК рекомендувала почати відповідні перемовини і з Молдовою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua