• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Литва просить запровадити нові санкції проти Білорусі через кризу з мігрантами

Литовський міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс 12 липня у Брюсселі обговорить із колегами з Євросоюзу пропозицію запровадити нові санкції проти Білорусі

Литва пропонує ЄС запровадити нові санкції проти Білорусі
Литва пропонує ЄС запровадити нові санкції проти Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Із цією пропозицією міністр виступає через вплив Мінська на кризу з мігрантами в Литві, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Напередодні засідання міністр заявив, що ЄС має стримувати авторитарні режими від використання людей у якості політичного шантажу стосовно всього Євросоюзу.

Свою пропозицію 11 липня він обговорив під час неформальної зустрічі з главами МЗС країн Балтії та Північної Європи. Литва пропонує ЄС запровадити нові санкції.

На 12 липня також заплановано позачергове засідання комітетів у закордонних справах та зі свобод громадян, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту на тему напливу мігрантів. У ньому візьме участь єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон, виконавчий директор Європейського агентства охорони кордонів і берегової охорони Frontex Фабріс Лежері, глава МВС Литви Агне Білотайте, представник Європейської служби із зовнішніх справ Лукас Девіньє.

"Це гібридна атака Лукашенка за посередництва Кремля, не лише проти Литви, а й проти ЄС. Під час атак на суверенітет сусідньої країни через кордон, немов якимись бомбами. Потрібні термінові й адекватні кроки ЄС, оскільки це не натуральний прояв міграції", — заявляє європарламентар Раса Юкнявічене, яка ініціювала розгляд цього питання в Європарламенті.

З погіршенням відносин із Білоруссю через цю країну до Литви масово рушили нелегальні мігранти. Загалом на кордоні з Білоруссю від початку року литовські правоохоронці затримали 1,634 тис. мігрантів — у 20 разів більше, ніж протягом усього минулого року. Більшість із них — із країн Близького Сходу та Африки.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше казав, що влада республіки не стримуватиме нелегальних мігрантів, які через Білорусь їдуть до Європи.

"Але якщо хтось думає, що ми зараз закриємо кордон із Польщею, Литвою, Латвією та Україною і перетворимося на відстійник втікачів з Афганістану, Ірану, Іраку, Лівії, Сирії, Тунісу, то він просто помиляється, якнайменше. Ми ніколи не будемо нікого тримати: вони ж не до нас йдуть. Вони йдуть до освіченої, теплої, затишної Європи", — зазначав Лукашенко.

Крім того, він говорив, що в Білорусі через санкції ЄС немає ані грошей, ані сил, щоб стримувати незаконних мігрантів на кордоні.

Як писала "ДС", президент Литви Гітанас Науседа закликав польського колегу Анджея Дуду надати допомогу в звʼязку з масштабним напливом мігрантів з Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua