• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Литва запровадила режим НС на кордоні з Білоруссю

Сейм Литви підтримав пропозицію уряду щодо запровадження надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю через посилення "шантажу мігрантами"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні литовського мовника LRT, передає "ДС".

Надзвичайний стан почне діяти з 10 листопада і запроваджений на один місяць.  

Спікер Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен перед голосуванням висловила впевненість, що парламент підтримає такий крок. 

"Сейм та уряд вже вжили заходів для реагування на цю надзвичайну ситуацію, але їх нині вже недостатньо. Через посилення гібридної атаки білоруського режиму проти Польщі, її організований і масовий характер, зараз такий крок є необхідним", — заявила вона. 

Вранці Кабмін погодився з необхідністю запровадження надзвичайного стану у прикордонних з Білоруссю районах. Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підтримує таке рішення та закликав депутатів проголосувати за нього. Він зазначив також, що цей крок мінімально вплине на права і свободи литовців, які проживають у прикордонній зоні. 

Ще з кінця липня, з першим загостренням міграційного шантажу, у Литві оголосили екстремальну ситуацію державного масштабу.

Нагадаємо, вранці 8 листопада біля прикордонного переходу Брузги-Кузня М6 Гродно було помічено колону мігрантів, яка рухалася у бік кордону з Польщею. Її супроводжували озброєні співробітники прикордонного комітету Білорусі.

У Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність на кордоні із Білоруссю. Нині там чергують понад 12 тисяч солдатів.

Надвечір мігранти облаштували табір поряд із кордоном. У Польщі кажуть, що в безпосередній близькості від кордону може бути 2-3 тисячі осіб.

У МВС Білорусі заявили, що мігранти, які штурмували кордон із Польщею, не порушували законодавство.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що біженців, які намагалися порватись через кордон із ЄС, контролюють білоруські спецслужби.

У вівторок, 9 листопада, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним висловив "особливе занепокоєння" через стягування на кордон регулярних військ Польщі у зв'язку з міграційною кризою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua