• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Лукашенко погрожує закрити Білорусь для транзиту у відповідь на нові санкції ЄС

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує закрити територію країни для транзиту у відповідь на нові санкції Заходу

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Про він заявив сьогодні, 6 липня, на нараді щодо протидії списку санкцій заходам щодо Білорусі, передає "ДС" з посиланням на держвидання "Білорусь сьогодні".

Зокрема, Лукашенко сказав про можливе закриття транзиту в контексті закидів щодо невиконання положень Угоди про реадмісію (прийняття назад громадян третіх країн і осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї з договірних сторін).

"Вони (країни Заходу — ред.) хочуть перетворити Білорусь на "відстійник": туди забігли люди, рятуючись від горя, нещастя і війни, і вони хочуть, щоб ми їх забирали і тут розміщували в "концтабори"... Хлопці, цього не буде. Після тієї політики, яку ви проводите щодо Білорусі і Росії. Ще раз кажу: люди біжать від війни. Ми знаємо, що таке горе і що таке війна. Біжать туди, куди їх запросили. Європейський союз же їм пільги ввів відповідні — для тих, хто туди прибуває ... Тому ви, будь ласка, з ними розбирайтеся самі і не вимагайте від нас надлишок. А якщо будете нагнітати обстановку відповідну проти Білорусі новими етапами санкцій — то будете об'їжджати по Північному полюсу і через Середземне море. Поки що в умовах пандемії ми поводимося по-людськи в плані транзиту, пересування вантажного, легкового транспорту і так далі", — пояснив самопроголошений лідер.

Нагадаємо, раніше ЄС ввів санкції проти Білорусі. Серед них фігурують обмеження на доступ до європейських фінансових ринків, а також на експорт товарів білоруської промисловості.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua