• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Лукашенко хоче купити в Путіна озброєння на 1 млрд доларів

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь планує закупівлю російського озброєння більш ніж на 1 мільярд доларів

Реклама на dsnews.ua

Про це Лукашенко заявив на Обуз-Лісновському полігоні під Барановичами, відвідуючи російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021", передає "ДС" з посиланням на БЕЛТА і "Беларусь сегодня".

Лукашенко розповів, що на переговорах у Кремлі він і Володимир Путін приділили багато уваги питанням оборони і безпеки, обговорювали перспективи поставок комплексів C-400 в Білорусь.

"Затягла конкретика: від будівництва обʼєктів, – в тому числі космодром Східний, – закінчуючи питанням озброєнь. Ми обговорювали ці проблеми", – сказав Лукашенко.

Він зазначив, що "зараз комплексами С-300 повністю перекрито західний напрямок Білорусі, але у нас додався південний напрямок".

Лукашенко зазначив, що завершився перший етап спільних навчань "Захід-2021". З його закінченням, завершуються збори для військовослужбовців територіальних військ.

"Це один із найважливіших заходів підготовки збройних сил, який проводиться на тлі безперервної гібридної агресії з боку Заходу щодо Білорусі й Росії. Ми бачимо нові ризики і виклики на заході Союзної держави, загострення обстановки на кордонах держав – членів ОДКБ", – заявив Лукашенко.

"І нехай ніхто навіть не сумнівається, що ми – білоруси, росіяни, казахи, громадяни інших держав, що входять в ОДКБ, – готові зробити все для збереження регіональної безпеки, миру в рідній Вітчизні", – сказав він.

Як повідомлялося, Росія та Білорусь вранці 10 вересня розпочали спільні стратегічні навчання "Захід-2021". Україна значно посилила охорону кордону з Білоруссю через військові навчання.

Водночас командувач Обʼєднаними силами Збройних сил України Сергій Наєв заявив, що ці навчання — планові, Україна в документах до них позначена як нейтральна країна і безпосередньої загрози країні вони не несуть.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та глава Кремля Володимир Путін за результатами переговорів в Москві домовилися про узгодження всіх 28 "союзних програм", а також про єдині макроекономічну політику, оборонний простір і ринок нафти й газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua