• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Лукашенко почав мститися колишнім силовикам, які підтримали акції протесту

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, яким понад 80 колишніх військовослужбовців і співробітників силових відомств позбавлені військових і спеціальних звань

Реклама на dsnews.ua

Указ №174 було підписано 4 травня, кого саме позбавили звань, наразі невідомо, інформує "ДС".

Стосовно низки військовослужбовців та силовиків порушені та розслідуються кримінальні справи, в тому числі "за організацію актів тероризму", пише TUT.BY.

"У період загострення суспільно-політичної обстановки в країні з метою її дестабілізації окремі військовослужбовці та співробітники нагнітали протестні настрої в суспільстві, організовували і брали участь в несанкціонованих заходах, розміщували в мережі Інтернет екстремістські матеріали, закликали до радикальних дій, публікували особисті дані державних службовців, журналістів, співробітників правоохоронних органів, виступали зі звинуваченнями, образами і погрозами на їхню адресу. Дискредитуючи честь і гідність військовослужбовця і працівника, проявляли неповагу до державних символів, викидали службові посвідчення, знімали погони, відмовлялися від виконання службових обовʼязків. Відносно ряду з них порушено і розслідуються кримінальні справи, в тому числі за організацію актів тероризму. Такі дії несумісні зі статусом військовослужбовця і працівника силового відомства", — йдеться у заяві пресслужби Лукашенка.

Зазначається також, що питання про позбавлення певних осіб військових і спеціальних звань ініціювали керівники силових відомств "з урахуванням характеру і ступеня тяжкості скоєних протиправних дій".

Нагадаємо, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікацій результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Режим застосовує проти демонстрантів та опозиції жорстокі репресії, вдаючись до масових арештів. Легітимність режиму Лукашенка не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу. Білоруська опозиція планує організувати 9 травня нові масові протести проти режиму Лукашенка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua