• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко пригрозив учасникам страйків у Білорусі приходом німців та американців

Президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав замислитися про негативні економічні наслідки Загальнонаціонального страйку, в якому беруть участь багато державних підприємств

Олександр Лукашенко на нараді 14 серпня
Олександр Лукашенко на нараді 14 серпня
Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву він зробив на нараді щодо роботм будівельної сфери, передає "ДС".

"У випадку з "Білоруськалій", якщо зупинити це нормально працююче підприємство на кілька днів, то це буде на руку основним конкурентам в Росії та Канаді. Якщо вони страйкуватимуть на два дні, то конкуренти — росіяни і канадці — перехрестяться. І швиденько на ринок поставлять те, що вони хочуть поставити", — цитує слова Лукашенка державне агентство БелТА.

Аналогічна ситуація і щодо роботи машинобудівних підприємств, таких як МТЗ, МАЗ та інші. "Заради бога. Ви сьогодні не зробити 10 тракторів, не поставите на ринок, завтра німці приїдуть з американцями, привезуть свою техніку росіяни. Теж перехреститься", — зазначив Лукашенко.

На всій території Білорусі четвертий день поспіль проходять страйки на великих держпідприємствах та організаціях.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua