• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Лукашенко пригрозив ЄС перекрити газ по "Ямалу-Європі" у разі закриття кордонів із Білоруссю

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив Євросоюзу перекрити постачання газу транснаціональним магістральним експортним газопроводом Ямал-Європа

Реклама на dsnews.ua

Про це Лукашенко заявив у коментарі виданню "БЕЛТА", передає "ДС".

"А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройде: там російський кордон закритий. Через Прибалтику доріг немає. Якщо ми закриємо для поляків і, приміром, для німців, що буде тоді? Ми не повинні, захищаючи свій суверенітет та незалежність, зупинятися ні перед чим", — відповів Лукашенко на можливе закриття кордону Польщею.

Через Білорусь йде транснаціональний магістральний експортний газопровід Ямал-Європа. На думку Лукашенка, останнім часом обсяги транзиту газу із Росії на Захід значно збільшилися.

"Ми обігріваємо Європу, вони нам ще погрожують, що закриють кордон. А якщо ми перекриємо природний газ туди? Тому я б керівництву Польщі, литовцям та іншим безголовим порекомендував думати перш ніж говорити", — погрозив самопроголошений президент Білорусі.

Як писала "ДС", Державний департамент США вважає, що дії Росії в енергетичній галузі не перетнули ту лінію, коли можна говорити, що Москва використовує газ як зброю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua