• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Держдеп США не вважає, що Росія "використовує газ як зброю", попри енергетичну кризу в Європі

Державний департамент США вважає, що дії Росії у енергетичній галузі не перетнули ту лінію, коли можна говорити, що Москва використовує газ як зброю

Держдеп США не вважає, що Росія "використовує газ як зброю";
Держдеп США не вважає, що Росія "використовує газ як зброю"; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з очільником МЗС України Дмитром Кулебою у Вашингтоні, передає "ДС" з посиланням на "Європейску правду".

За словами Блінкена, США слідкує за розвитком ситуації на енергетичних ринках та за діями РФ, а також не знімає з себе зобов’язання накласти санкції на РФ у разі, якщо Росія буде "використовувати газ як зброю".

Проте, американський політик вважає, що Москва не перетнула цю межу.

"Росія раніше вже використовувала газ як зброю, і зараз ми слідкуємо, чи не з’являться ознаки того, що вона планує це зробити знову… Щойно Росія буде використовувати газ, як зброю, ми, а так само Німеччина, будемо готові на рішучі кроки", — заявив він.

Держсекретар зазначив, що "червоною лінією", яка стане доказом злочинного використання блакитного палива, стане повне припинення постачання газу територією України, як це було у 2009 році. Наразі, нагадав він, транзит через Україну зберігається.

Нагадаємо, 9 листопада у Вашингтоні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона чекає рішучих дій у відповідь на навмисне створення Росією кризи на енергетичному ринку ЄС та використання енергоресурса в якості зброї.

Як писала "ДС", голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст вважає, що Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2". За його словами, її єдиним завданням є оплата рахунків за газ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua