• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Лукашенко розповів, як обговорював з Путіним і Шойгу бійню в Дебальцевому

Реклама на dsnews.ua

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, що після боїв за Дебальцеве закликав президента Росії Володимира Путіна і міністра оборони РФ Сергія Шойгу піти з Донбасу

Про це Лукашенко розповів в інтервʼю українському журналісту Дмитру Гордону, передає "ДС".

"Це було після Дебальцевого. Коли трапилася страшна бійня там… І я якраз із Путіним зустрівся: "Що у вас там сталося? Усі кажуть, дуже багато людей загинуло". Він каже: "Каша. Каша…" [Путін] почав розмовляти з Шойгу, передав мені слухавку. Я підійшов до апарата, кажу: "Сергію Кужугетовичу, чи не здається, що далеко зайшли?" –"Так, здається. Треба з цим кінчати", – переказав суть бесіди Лукашенко.

Нагадаємо, в лютому 2015 року через кілька днів після підписання Мінських угод терористи і російські військові спробували взяти штурмом Дебальцеве, яке знаходилося під контролем України. Через кілька днів боїв ЗСУ відступили і понесли важкі втрати. За даними Міністерства оборони, в боях за Дебальцеве 110 військовослужбовців загинули, 270 — поранені, 7 — потрапили в полон, 18 — пропали без вісті.

Як повідомляла "ДС", Лукашенко заявив, що пʼятий президент Петро Порошенко міг закінчити війну і дати президенту РФ Володимиру Путіну "зберегти обличчя". Крім того, Лукашенко відмовився назвати Росію агресором.

    Реклама на dsnews.ua