• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Лукашенко втратив легітимність, - МЗС Польщі

Реклама на dsnews.ua

Чинна білоруська влада на чолі з де-факто президента Олександра Лукашенка втратила легітимність

Про це заявив новопризначений міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, інформує "ДС".

"Ми не можемо вважати президента Олександра Лукашенка як такого, який має легітимність від демократичного суспільства. Це зовсім інший субʼєкт (політики). Тому наша політика адресована білоруському суспільству", — цитує слова Рау "Польське радіо".

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні.

Станом на початок вересня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту. Під час багатотисячного маршу 13 вересня в Мінську силовики знову почали жорстко затримувати протестувальників, використовуючи спецзасоби.

    Реклама на dsnews.ua