• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Лукашенко: Я поки що живий і не за кордоном

Реклама на dsnews.ua

Президент Білорусії Олександр Лукашенко в п'ятницю, 14 серпня, заявив, що знаходиться в Білорусі, а не за кордоном, як стверджують його опоненти

Відповідну заяву він зробив на нараді по роботі будівельної сфери, передає "ДС".

"Для початку: я поки живий і не за кордоном, як тут деякі наші шановні "свядомия" розкручують — "президент залишив країну і знаходиться за кордоном". Сьогодні 14-е число, ми з вами зустрічаємося для того, щоб обговорити роботу будівельної галузі", — цитує слова Лукашенка державне агентство БелТА.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua