• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Масові заворушення у Бразилії: президент розпорядився підключити федеральні сили

У столиці Бразилії Бразиліа прихильники колишнього президента Жаїра Болсонару увірвалися до низки урядових будівель. Президент Луїс Інасіу Лула да Сілва розпорядився підключити федеральні сили до відновлення порядку

Заворушення у Бразилії
У Бразиліа прихильники колишнього президента Жаїра Болсонару увірвалися до низки урядових будівель / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

За даним місцевиз ЗМІ, розпорядження про використання федеральних сил діятиме до 31 січня.

"Мета операції — покласти край порушенню громадського порядку в столичному федеральному окрузі, яке супроводжується захопленням будівель, що належать державі", — заявив Луїс Інасіу Лула да Сілва.

Він пообіцяв, що добиватиметься жорсткого покарання учасників заворушень, а також розкритикував дії поліції, вважаючи, що йдеться "або про її некомпетентність, або про злий намір".

Тисячі прихильників колишнього президента Бразилії Жаїра Болсонару 8 січня увірвалися до парламенту, верховного суду та резиденції глави держави. Демонстранти прорвали поліцейське оточення навколо цих урядових будівель. При цьому, як пишуть бразильські ЗМІ, деякі поліцейські спокійно поставилися до подій і навіть фотографувалися з протестувальниками.

Повідомлень про жертви або серйозні сутички не надходило. Самого президента під час заворушень у столиці не було.

Прихильники Болсонару не визнають поразки на виборах минулого року та регулярно проводять акції протесту, вимагаючи повернення експрезидента до влади.

Як писала "ДС", команда нового президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви подала до суду на колишнього президента Жаїра Болсонару та двох його синів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua